Firma Rehberi'nin Seo'ya Etkisi

Firma Rehberi’nin Seo’ya Etkisi

Firma Rehberi, farklı alanlarda faaliyet gösteren firmaların kayıtlı olduğu rehberlerdir. Bu firma rehberleri internet üzerinden yapılan aramalar sayesinde firma sitelerine ziyaretçi yönlendirmektedir.

Firma rehberleri, şirketlerin faaliyet gösterdiği sektöre ve bulunduğu ile göre kategorilendirilmiş olup, şirketlere ait hizmet alanları ve iletişim bilgileri yer almaktadır. Bazı firma rehberlerinde de üye şirketleri, iş kalitesi ve fiyatlama konularında değerlendirme yapmalarına olanak tanınır.

Firma rehberine kayıt yapılması aşamasında girilen bilgilerin uygun kategoriye eklenmesi doğru ziyaretçinin yönlendirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Örneğin, Google üzerinden Ankara firmaları olarak yapılan bir sorgulamada bir çok firma rehberinin sıralandığını göreceksiniz. Eğer mevcut ve güncel olan firma rehberlerine doğru kategori altında firmanızı eklemiş iseniz, bu arama sorgularının yönlendirmesi ile en az bir müşteri kazanmış olacaksınız. Ayrıca firma rehberlerinde yer alan Google Haritaları sayesinde, coğrafi konumlandırmalarınızı da yapmış olacaksınız. Firma rehberleri üzerinden yapılan coğrafi konumlandırma, firmanızın doğru ülke, şehir ve semtte bulunmasını sağlayacaktır.

Firmanızı ücretsiz olarak firma rehberine eklemeniz sayesinde hem web sitenizi hem de ürünlerinizi sanal ortamda tanıtmış olursunuz. Bu şekilde firma rehberlerine yapılacak eklemeler, web sitenize yönelik kelime bazlı seo çalışması da yapmanızı sağlar.